Dylemat

A: oho! Kolejny….! – rzuciła Anka do koleżanek z HRu na open spejsie, wymachując w górze CV, dumnie unosząc swoje ego, które o mały włos walnęło by o sufit..  B:
Read More

Równi, równiejsi oraz ci, co już się nie liczą.

Widełki w ogłoszeniach nie mają NIC wspólnego z realnym wynagrodzeniem na stanowisku, do którego się odnoszą. Są jedynie PRową zagrywką firm w potrzebie, a ta, która zaoferuje mniej lub spóźni się z ofertą - traci okazję zatrudnienia “perły”.
Read More

Jesteśmy kandydatami, nie superbohaterami!

Muszę przyznać, że umiejętność pisania ogłoszeń rekrutacyjnych, wzrasta (albo wreszcie zabrali klawiaturę juniorom i kazali bardziej doświadczonym HRowcom wziąć się do roboty). Znikają kilometrowe opisy „o nas”, nagrody, wyróżnienia i
Read More

Nawiedzony, wynocha z moich znajomych!

Parę ładnych lat minęło, odkąd wprowadził się do Polski zawodowy zwyczaj posiadania konta na Linkedinie. Modnie mieć teraz wpisane obok nazwiska: CEO, Vice-President, Director, Mentor, ale pod płaszczem tych nic
Read More

Jutro spotkanie, czyli co zrobić aby go nie schrzanić.

Jeśli masz umówione spotkanie na 8 lub 9, a dzień wcześniej zrobiłeś/łaś „o jeden kieliszek za dużo” - nie waż mi się iść na spotkanie. Myślisz, że nie będzie czuć że wali od Ciebie alkoholem? Będzie więc jeśli mnie w tym miejscu nie posłuchasz - pogrążysz się zanim się odezwiesz. Lub właśnie wtedy.
Read More

Odchodzę

Pracę zmienić jest bardzo łatwo – wystarczy chcieć i zrobić krok więcej niż tylko wysłać ogłoszenie. Ale zmienić na taką, w której zostaniesz dłużej niż rok – to mega sztuka.
Read More

K jak Kandydaci, co czasu potrzebowali…

Wysyłamy swoje CV na najróżniejsze oferty pracy. Przychodzi taki moment, że już nawet nie czytamy zakresu obowiązków. Patrzymy jedynie na nazwę stanowiska. Pasuje? Pasuje! To leć w świat moje cudowne CV, może akurat będę miał szczęście i zadzwonią.
Read More

Jestem Batmanem!…czyli co ludzie piszą w swoich CV. Kłamstw cz. 2

I tak żyjemy po dwóch stronach lustra. Ty- ze swoim kreatywnym spisem zawodowych doświadczeń, sukcesów i porażek, i Manager czekający na CV warte pełnej lektury i zaproszenia na spotkanie.
Read More

Dziewczynka z Instagrama

Zaczynam przeglądać aplikacje. Office Manager z 10-letnim stażem - mocnym akcentem się zaczyna. Zakres obowiązków na piętnaście myślników, dwa kierunki podyplomowe z zarządzania - po co aplikuje na recepcje?
Read More

Sprawdź swoje CV

Umów się na 15-minutową bezpłatną analizę swojego CV i zmień pracę na lepszą już dziś!